TA MYSTIKA THS EDEM!!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Παναγιώτης Μπουγιούρης - Φαίη Ξυλά - Βασίλης Μπισμπίκης

Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Μπουγιούρης - Φαίη Ξυλά - Βασίλης Μπισμπίκης Empty Παναγιώτης Μπουγιούρης - Φαίη Ξυλά - Βασίλης Μπισμπίκης

Δημοσίευση  rafaelloua15 Σαβ Ιαν 22, 2011 5:41 am

Φαιη Ξυλα-Εξομολογισεις

Η Φαίη Ξυλά, μία εκ των πρωταγωνιστών της σειράς τα «Μυστικά της Εδέμ» φωτογραφίζεται για το περιοδικό Glam, φορώντας μία κατακόκκινη τουαλέτα και μιλάει για όλα όσα θα θέλαμε να μάθουμε για την προσωπική της ζωή και την καθημερινότητά της.

Η ξανθιά ηθοποιός με τα υπέροχα τεράστια μάτια, εξομολογείται πως από μικρή ήθελε να γίνει ηθοποιός σε αντίθεση με την επιθυμία των γονιών της που προτιμούσαν να επιλέξει ένα επάγγελμα με μεγαλύτερη οικονομική ασφάλεια…

Η Φαίη θυμάται τα Χριστούγεννα των παιδικών της χρόνων και αποκαλύπτει πως αυτό που δεν θα ξεχάσει είναι η φάτνη που έφτιαχνε η μητέρα της και την οποία χάζευαν όλα τα παιδάκια. «Δεν ήταν μία απλή φάτνη, Ήταν ολόκληρο έργο τέχνης» λέει χαρακτηριστικά ενώ προσθέτει πως ο παππούς της την έβαζε να γράφει γράμματα στον Άι Βασίλη για να δει τι δώρο θα της πάρει…

Όσο για το τι περιμένει από το νέο χρόνο;; Υγεία για εκείνη και τους ανθρώπους που είναι γύρω της αλλά και αισιοδοξία για αντιμετωπίσουμε την οικονομική κρίση.

Η τηλεοπτική «Εύα» αναφέρεται και στο πώς είναι να δουλεύει με τον σύζυγο της… «Είναι πολύ ωραίο! Δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αντιθέτως μου αρέσει πολύ να δουλεύω με δικούς μου ανθρώπους (…)»

Πώς όμως είναι σαν χαρακτήρας η Φαίη; Όπως λέει η ίδια για τον εαυτό της, όταν πληγωθεί από κάποιον δεν του κρατά κακία αλλά δεν επιστρέφει ποτέ πίσω… Ζηλεύει τον άντρα της αφού «δεν υπάρχει ερωτευμένο ζευγάρι που να μην ζηλεύει» μόνο που το κάνει χωρίς σκηνές και σαματά.

Στο σπίτι λόγω χρόνου δεν προλαβαίνει να κάνει συχνά δουλειές αλλά όταν θα έχει χρόνο θα μαγειρέψει… Αυτό όμως που δεν μπορεί με τίποτα είναι… το σιδέρωμα!

Όσο για το πώς βλέπει την κατάσταση στη τηλεόραση με την οικονομική κρίση, «Του χρόνου πιστεύω πως θα είναι χειρότερα με ελάχιστες δουλειές...» λέει.

Η ηθοποιός, δεν ξέρει αν θα παρουσίαζε μια εκπομπή σαν άλλους συναδέλφους της αλλά μια εκπομπή σαν του Λάκη Λαζόπουλου μάλλον θα επιχειρούσε να κάνει ενώ δεν θεωρεί αρνητικό που βλέπει πολλούς ανθρώπους να κάνουν πολλές δουλειές… (π.χ μοντέλα να παίζουν και σε σήριαλ).
Πηγή: Star.gr


rafaelloua15
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2011

https://tamystikathsedem.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Μπουγιούρης - Φαίη Ξυλά - Βασίλης Μπισμπίκης Empty Απ: Παναγιώτης Μπουγιούρης - Φαίη Ξυλά - Βασίλης Μπισμπίκης

Δημοσίευση  rafaelloua15 Σαβ Ιαν 22, 2011 5:42 am

Παναγιώτης Μπουγιούρης: «Δεν γύρισα την πλάτη μου στην Έλενα Ακρίτα!»

Παναγιώτης Μπουγιούρης: «Δεν γύρισα την πλάτη μου στην Έλενα Ακρίτα!»
norakiloukakos4ever Today at 18:10

.Ο πρωταγωνιστής της καθημερινής σειράς του Mega, «Τα Mυστικά της Εδέμ», Παναγιώτης Μπουγιούρης, μίλησε στον Θέμο Αναστασιάδη για την απόφασή του να αποχωρήσει από τη σειρά, την Έλενα Ακρίτα, τα μελλοντικά του σχέδια, ενώ αποκάλυψε τι θα απογίνει ο «Μάνος», ο χαρακτήρας τον οποίο υποδύεται, στο τέλος της σεζόν.

Το βασικό θέμα της κουβέντας του Παναγιώτη Μπουγιούρη με τον Θέμο Αναστασιάδη και τη Δέσποινα Καμπούρη ήταν η απόφασή του να αποχωρίσει από το σίριαλ, «Τα Μυστικά της Εδέμ», «Όταν έχεις μία συνεργασία συναποφασίζεις για το μέλλον. Δεν πήρα μόνος μου την απόφαση. Το κουβέντιασα με τους υπεύθυνους πρώτα. Όταν μας ανακοίνωσαν το Γενάρη πως πάμε και για 3η σεζόν, ενώ ήδη είχαμε ακόμα 100 επεισόδια μπροστά μας, αισθάνθηκα πόσο κουρασμένος ήμουν και δήλωσα πως θέλω να αποχωρήσω. Κουράστηκα! Το καθημερινό είναι σαν κάτεργο. Θέλει να έχεις πολύ ενέργεια, μεγάλες αντοχές, έχει πολλά σενάρια, πολλές ώρες γυρισμάτων. Το κάνεις στην αρχή της καριέρας σου για να σε μάθει ο κόσμος».

Δεν άφησε όμως ασχολίαστο και το πόσο σημαντική ήταν η συνεργασία του σ’ αυτό το σίριαλ και με την Έλενα Ακρίτα, για τον ίδιο: «”Τα Μυστικά της Εδέμ” είναι η κορωνίδα στο βιογραφικό μου. Μου έκανε 100% καλό, ανέβασε κατά πάρα πολύ τα ποσοστά αναγνωρισιμότητάς μου. Και αυτό το χρωστάω κυρίως στην Έλενα Ακρίτα, την οποία την ευχαριστώ πολύ! Δεν της γύρισα την πλάτη, όπως με κατηγορούν»

Όσο για τα σενάρια που ακούγονται για τα επόμενα επαγγελματικά του βήματα είπε: «Έχω ακούσει τρελά πράγματα για τα μελλοντικά μου σχέδια, ότι έχω κλείσει με άλλο κανάλι… δεν ισχύει τίποτα απ’ όλα αυτά. Είναι πολύ δύσκολη περίοδος για τα κανάλια και εγώ δεν έχω κλείσει τίποτα».

Για το τέλος άφησε μία μικρή αποκάλυψη για το σενάριο του σίριαλ: «Τη θέση μου στο σίριαλ δεν θα την πάρει κάποιος άλλος ηθοποιός. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Ο Μάνος ίσως φύγει για κάποιο ταξίδι στο εξωτερικό στο τέλος της σεζόν. Δεν θα πεθάνει όμως».

Πηγή: www.yupi.gr


rafaelloua15
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2011

https://tamystikathsedem.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Μπουγιούρης - Φαίη Ξυλά - Βασίλης Μπισμπίκης Empty Απ: Παναγιώτης Μπουγιούρης - Φαίη Ξυλά - Βασίλης Μπισμπίκης

Δημοσίευση  rafaelloua15 Σαβ Ιαν 22, 2011 5:45 am

Βασίλης Μπισμπίκης: «Η γυναίκα μου είναι πιο έξυπνη από μένα…»

Δημοσιεύθηκε: 15.11.10 19:32

Μπορεί για τα Μυστικά της Εδέμ να μην είπε πολλά, ο Βασίλης Μπισμπίκης, όμως, αποκάλυψε πολλά προσωπικά του μυστικά.
Ο ηθοποιός που φαίνεται να έχει αναστατώσει το γυναικείο τηλεοπτικό κοινό, αντικαθιστώντας τον Παναγιώτη Μπουγιούρη, στον ρόλο του Λευτέρη στα Μυστικά της Εδέμ, μίλησε στην εφημερίδα Αποκαλύψεις για τα στάδια από τα οποία πέρασε, μέχρι να καταλήξει στην υποκριτική.

«Δεν είχα σκοπό να ασχοληθώ επαγγελματικά με την ηθοποιία, ξεκίνησε σαν χόμπι και κατέληξε να είναι μία μεγάλη αγάπη. Άρχισα να ασχολούμαι ερασιτεχνικά στο Λουτράκι, από εκεί όπου είναι και η καταγωγή μου, από παραστάσεις του σχολείου, στην συνέχεια πήγα σε μία θεατρική ομάδα και τελικά αποφάσισα να το κάνω επάγγελμα. Ήρθα στην Αθήνα και σπούδασα στην σχολή της Μαίρης Βογιατζή-Τράγκα, 4 χρόνια. Πριν από αυτό βέβαια, έχω κάνει εκατομμύρια δουλειές: Μπάρμαν, σερβιτόρος, ακόμα και γκρουπιέρης στο καζίνο του Λουτρακίου εργάστηκα για τρία χρόνια. Τελικά, όμως, εκεί γύρω στα 25, κατάλαβα ότι θα ασχοληθώ αποκλειστικά με το θέατρο».

Μέχρι που στην ζωή του μπήκε η Πέμη Ζούνη. Χρωστάω πολλά στην Πέμη Ζούνη, είπε ο γοητευτικός πρωταγωνιστής, χαρακτηρίζοντας ως μοναδική ευκαιρία αυτήν που του δόθηκε από την καταξιωμένη ηθοποιό. «Η μεγάλη ευκαιρία που μου δόθηκε όμως ήταν ο ρόλος του Στάνλεϊ Κοβάλσκι στο Λεωφορείο ο πόθος όπου έπαιξα στο πλευρό της Πέμης Ζούνη, στο ΚΘΒΕ. Από εκεί και πέρα, τα πράγματα, πήραν διαφορετική τροπή στην καριέρα μου. Η Πέμη Ζούνη είναι ένας άνθρωπος που με βοήθησε πάρα πολύ στην πορεία μου. Προσωπικά αισθάνομαι ότι της χρωστάω πάρα πολλά».

Πώς αισθάνεται όμως ο ίδιος με όλο αυτό που συμβαίνει στα Μυστικά; «Όλο αυτό που συμβαίνει στα Μυστικά της Εδέμ είναι πρωτόγνωρο. Όμως είναι τόσο μεγάλο το βάρος της δουλειάς που δεν έχω χρόνο να αισθανθώ τίποτα άλλο γιατί είμαι συνεχώς γυρίσματα-θέατρο-σπίτι». Σε ό,τι αφορά πάντως την συνέχεια στα Μυστικά, ο «Λευτέρης» του σήριαλ αποκαλύπτει ότι αναμένεται… χαμός!

Ο γόης των Μυστικών δήλωσε ότι δεν είναι γενικά τύπος που του αρέσουν οι κοσμικές εκδηλώσεις, θέλει ήρεμα πράγματα, ενώ στήριγμά του είναι η γυναίκα του. Μάλιστα, όπως είπε «Μπορώ να σου πώ ότι η γυναίκα μου είναι πιο έξυπνη από εμένα οπότε μπορεί να μου δίνει κάποιες άλλες κατευθύνσεις σε όσα γίνονται». Τώρα αυτό, δεν ξέρουμε να σας πούμε πόσο καλό είναι, αλλά τέλος πάντων...

Ο Βασίλης Μπισμπίκης, εκτός από το σήριαλ του Mega, πρωταγωνιστεί για δεύτερη συνεχή χρονιά και στο έργο Lisbon Traviata στο θέατρο Αλκμήνη-Ακης Δαβής.
Πηγή: star

rafaelloua15
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2011

https://tamystikathsedem.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Μπουγιούρης - Φαίη Ξυλά - Βασίλης Μπισμπίκης Empty Απ: Παναγιώτης Μπουγιούρης - Φαίη Ξυλά - Βασίλης Μπισμπίκης

Δημοσίευση  rafaelloua15 Σαβ Ιαν 22, 2011 5:49 am

Παναγιώτης Μπουγιούρης: «Εκνευρίζομαι πολύ όταν διαστρεβλώνονται τα λόγια μου»

Δημοσιεύθηκε: 30.11.10 21:20

Ο Παναγιώτης Μπουγιούρης είναι από τους πιο περιζήτητους ηθοποιούς της γενιάς του. Μπορεί να είναι από τους πιο ευγενικούς ανθρώπους στον χώρο του θεάματος αλλά έχει και τις εκρήξεις του όταν δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις. «Εκνευρίζομαι όταν διαστρεβλώνονται τα λόγια μου ή όταν δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις». Ο ίδιος αποκαλύπτει και την σχέση του με τα media. «Υπάρχουν στιγμές που δοκιμάζεσαι, αλλά ο καλός ο καπετάνιος στην φουρτούνα φαίνεται. Κάνω υπομονή, σφίγγω τα δόντια και φροντίζω να τα αντιμετωπίζω χωρίς να παρασύρομαι». Όσον αφορά στη σχέση του με το Μεγάλο Κανάλι; «Θεωρώ τον εαυτό μου συνεργάτη του Mega, το οποίο με στήριξε με άριστο τρόπο και το συγκεκριμένο κανάλι θα αποτελεί πάντα προτεραιότητα για μένα».
Πηγή: F Fokas

rafaelloua15
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2011

https://tamystikathsedem.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Μπουγιούρης - Φαίη Ξυλά - Βασίλης Μπισμπίκης Empty Απ: Παναγιώτης Μπουγιούρης - Φαίη Ξυλά - Βασίλης Μπισμπίκης

Δημοσίευση  rafaelloua15 Σαβ Ιαν 22, 2011 5:52 am

Φ. Ξυλά: ''Αν έρθει ένα παιδί, καλώς να 'ρθει!'' ~ Tlife.gr 9/1/2010

09.01.2011 | 15:55
Φ. Ξυλά: ''Αν έρθει ένα παιδί, καλώς να 'ρθει!''


Η ηθοποιός, Φαίη Ξυλά, βρέθηκε σήμερα στο πλατό του ''Μες την καλή χαρά'' και μίλησε για την τηλεόραση, την παράσταση που συμμετέχει και τον σύζυγό της, Κωνσταντίνο Γιαννακόπουλο.

Πέρασε ένα υπέροχο καλοκαίρι γιατί έκανε 3 μήνες διακοπές, στην Κρήτη, την Κέρκυρα, τα Κουφονήσια κι άλλα μέρη, ''μ' ένα βαλιτσάκι στο χέρι που είχε τα απολύτως απαραίτητα'', συμπλήρωσε η ίδια. Κι αυτό διότι ήθελε λόγω της δουλειάς που την περίμενε να φορτώσει μπαταρίες, για να μην καταρρεύσει, αφού τα γυρίσματα είναι 10 ώρες την ημέρα και θέλει να είναι καλή σ' αυτό που κάνει.

Συμμετέχει στην θεατρική παράσταση ''Ο καλύτερος τρόπος να ζεις'', ένα έργο του '30, που έχει να κάνει με την επιτυχία στον έρωτα, την επαγγελματική, με την προσπάθεια της γυναίκας να βγει δυναμικά στην αγορά εργασίας, κι όπως είπε η Φαίη, διαπραγματεύεται γενικά πάρα πολλά θέματα. Ο χαρακτήρας που υποδύεται δεν έχει ίδια στοιχεία στον χαρακτήρα του με την ίδια.

Αν και όλες της οι συνεργασίες ήταν πολύ καλές και δεν την δυσκόλεψαν, εκείνη ξεχωρίζει εκείνες που 'χει κάνει με κάποια άτομα με τα οποία, τώρα πια τους δένει φιλία χρόνων και τόνισε ότι, όταν αγαπάει έναν άνθρωπο, τον αγαπάει για πάντα! Ευτυχώς ο γάμος δεν έχει αλλάξει τη σχέση της με τον Κωνσταντίνο, ''βαίνει καλώς'', όπως είπε η ίδια κι ''Αν έρθει ένα παιδί καλώς να 'ρθει''!

Δεν έχει μετανιώσει για έργα που έπαιξε ή δεν έπαιξε τελικά και δήλωσε ότι μπορεί κάποιο σενάριο να της αρέσει πολύ, αλλά να μην είμαι σε θέση να το κάνω, να νιώθω ότι δεν έχει τη διάθεση να το κάνω. Γι αυτό και προτιμά να κάνει πράγματα που της αρέσουν πολύ και δεν μπορεί να κάνει κάτι μόνο για τα χρήματα.

Την στεναχωρεί η αποχώρηση της Έλενας Ακρίτα κι η απόφασή της να μην ασχοληθεί άλλο με την τηλεόραση και το γράψιμο γιατί όπως είπε, είναι από τους λίγους που γράφουν τόσο καλά σενάρια και που βοηθάνε τον ηθοποιό να κάνει πράγματα, αλλά'' η ίδια ξέρει καλύτερα τι θέλει πια να κάνει. Σίγουρα όμως, θα λείψει από την τηλεόραση'', τόνισε η ηθοποιός.

Δεν την αγχώνουν τα τηλεοπτικά δρώμενα κι το γεγονός ότι δεν γίνονται παραγωγές, γιατί δεν έκανε συχνά τηλεόραση, πέρα από ''τα Μυστικά...'' που κράτησαν 3 χρόνια. Όταν έκανε θέατρο ζούσε μια χαρά κι είχε κάνει και πολλές εναλλακτικές δουλειές που την βοηθούσαν οικονομικά, αλλά ''με όσα έχεις προσαρμόζεσαι'', είπε. Και συνέχισε: ''Σίγουρα όταν κάνεις τηλεόραση και βγάζεις πολύ περισσότερα χρήματα, μαθαίνεις να ζεις πιο καλά αλλά μια χαρά θα ζήσω, όπως τόσα χρόνια ζω κι από το θέατρο.''

rafaelloua15
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 81
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2011

https://tamystikathsedem.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης